נשים – איך לבחור בגדים שמתאימים לנו

איזה בגד אני בוחרת?

כמה פעמים אנחנו עומדות מול ארון הבגדים, ולמרות סיישנים שלמים של קניות על גבי קניות, אנחנו חוזרות למשפט הקבוע ״אין לי מה ללבוש״ ואיתו תחושות של תסכול, שיתוק, חרדה ומצוקות נפשיות אחרות. וזאת למרות שהארון שלנו מלא בבגדים, מכל המינים והסוגים ובכמויות. לא פעם יצאתי מתוסכלת כשבאתי לארון לבחור ג׳ינס מבין 20 מכנסי הג׳ינס שהיו לי. אז איך לבחור בגדים שמתאימים לנו – זה נושא הבלוג היום והוא כמובן מתקשר לחיבור של אופנה ואושר.

פרדוקס הבחירה גם בבגדי נשים

הסבר פסיכולוגי מעניין לתופעה הזו ולחיבור שבין בחירה לאושר הציג הפסיכולוג האמריקני בארי שוורץ בשנת 2004 בספרו פרדוקס הבחירה. 

פרדוקס הבחירה / בארי שוורץ

שוורץ מבטל את התפיסה המוטעית שרובנו מחזיקים בה – חופש בחירה הופך אותנו למאושרים. שוורץ טוען ההפך – דווקא יותר שווה פחות. כלומר כשיש לנו עודף אפשרויות בחירה אנחנו אומללים ונוטים שלא לבחור כלום. ומה קורה כשכבר כן בחרנו משהו – אנחנו פחות מרוצים מהבחירה שעשינו. אז דבר ראשון שניתן לעשות זה לסדר את ארון הבגדים ולצמצם את כמות האפשרויות שיש לנו – אבל זה נושא לבלוג אחר שאפרסם בקרוב. בבלוג הזה אני רוצה לדבר על בחירות נכונות בחנויות הבגדים – משם מגיעים הבגדים שלנו לארון.    

השילוש הקדוש בבחירת בגדי נשים – מבנה גוף, התאמה לגוון עור ושיער ומלתחת קפסולה

אז כיצד אנחנו יכולות לבחור את האופנה הנכונה עבורנו, כזו שכשנפתח את ארון הבגדים היא תשרת אותנו ולא תגרום לנו לתסכול. התשובה – השילוש הקדוש בבחירת אופנה – מבנה גוף, התאמה לגוון עור ושיער ו-מלתחת קפסולה. 

על בחירות בהתאם למבנה גוף אני הולכת לדבר היום. בחירה בהתאם לגוון עור וצבע שיער בעתיד הקרוב. 

אופנת קפסולה בקטנה:

כמה מילים על אופנת קפסולה/מלתחת קפסולה/ארון קפסולה ועוד שמות שכולם מדברים על רעיון אחד – בחירה של פריטים שאינם חולפים מהאופנה ומתאימים לסגנון האישי שלך ומתכתבים האחד עם השני. מלתחת קפסולה הוא מונח שהומצא על ידי סוזי פוקס במהלך שנות ה-70. על פי פוקס, זו מלתחה שמורכבת ברובה מפריטי לבוש קלאסיים, באיכות גבוהה, שיוכלו לשמש את בעלת הארון במשך כמה עשורים. אליהם ניתן להוסיף פריטים אופנתיים כמו תיקים, צעיפים, או חגורות על בסיס עונתי. המטרה של פוקס הייתה לייעל את השימוש במלתחה על ידי תכנון מקדים ובכך להפחית משמעותית את כמות הפריטים שמגיעים למזבלות תוך תמיכה במעצבים ומפעלים שיוצרים מוצרים באיכות גבוהה. 

כמו שאמרתי אני מתכוונת לכתוב בלוג שלם על אופנת קפסולה, שאני ממש מאמינה בה, ולכן אתן ממש על קצה המזלג את העקרונות של האופנה הזו – הצמדות לשני צבעי בסיס ולעוד שניים או שלושה צבעים מדגישים; הצמדות לגזרות קלאסיות ולא לגזרות של תקופה מסוימת; בחירת פריטים בהתאם לפרופורציית הגוף (על זה אני הולכת לדבר מיד) וכמובן שימוש בבדים ובגדים באיכות גבוהה, שיחזיקו לזמן ממושך. אז כן אנחנו קונות אופנה יקרה יותר (הסכום שמשקיעים בפריט הבודד עולה) אך בטווח הארוך ההוצאות מתאזנות ואף קטנות מכיוון שהפריטים משמשים את בעלת הארון לאורך זמן וכמות הקניות יורדת משמעותית. עושה לי חשק ללכת ושוב לסדר את ארון הבגדים שלי. יש לי גם מלא מה לומר בנושא אבל אתאפק J  

סוגי מבני גוף

אז בחזרה לנושא שבו אנחנו עוסקות – התאמת הבגד למבנה הגוף שלנו – כן כן הבגד צריך להתאים למבנה הגוף ולא הפוך. מחלקים את הגוף הנשי לחמישה מבני גוף (יכול להיות שתתקלי בשמות אחרים מהשמות שאשתמש כאן (למשל פירות) אבל מדובר באותו מבנה) – שעון חול, גיטרה, עיגול, מלבן, משולש הפוך.

מבנה גוף – בתמונה משמאל לימין – משולש, עיגול, מלבן, שעון חול ומשולש הפוך

אז איך את יכולה לדעת מה מבנה הגוף שלך – צריך לבדוק שלושה אזורים בגוף – כתפיים, מותניים וירכיים ולבחון את היחס בין האזורים.  כך למשל: 

במבנה משולש – פלג גוף עליון צר, מותנים צרות וירכיים רחבות. 

קרדשיאן

במבנה עיגול – המותנים רחבות יותר משאר חלקי הגוף או שיש שומן בטני, רגליים בדרך כלל רזות וישבן שטוח. 

רבל וילסון

במבנה מלבן – מבנה גוף עם פרופורציה תואמת של כתפיים, ירכיים ומותן – שלושתם באותו קו. 

דנה דבורין

במבנה שעון חול – כתפיים ואגן בפרופורציה דומה ואילו המותניים צרים. 

שרה ג׳סיקה פרקר

במבנה משולש הפוך – בדרך כלל ספורטאיות עם פלג גוף עליון רחב (כתפיים רחבות) ופלג גוף תחתון צר יותר. בדרך כלל ישבן שטוח. 

חנה לסלאו צילום מוטי לבטון

אז מה מבנה הגוף שלך? __________________

אז איזה בגדים מתאימים למבנה הגוף שלך?

עכשיו כשאנחנו מכירות את מבנה הגוף שלנו בואו נדבר על הבגדים המתאימים שיבליטו את האזורים הטובים ויטשטשו את האחרים.   

מבנה גוף עקרון בסיסחולצותשמלותג׳קטיםמכנסייםחצאיות
שעון חול בחירת בגדים שיבליטו את המותניים הצרות. הבלטת קימורים טבעיים באמצעות בגדים צמודים ועדיף מחויטים. חולצות קרובות לגוף עם שרוולים נפוחים. לא להבליט את אזור הצוואר. שמלות מעטפת עם קו מותן ברור. ניתן להדגיש את קו המותן באמצעות קשירות או חגורות באזור. קצרים עד המותן או ארוכים עד אחרי האגן. מכנסיים ישרים או מתרחבים. עדיף שהמכנסיים יהיו צמודים באזור הירכיים.  עיפרון חצאית בגזרת Aחצאית בגזרה גבוהה תבליט את המותן. 
משולשנדגיש ונרחיב את החזה והכתפיים ונמתן את הקימורים הטבעיים של האגן הרחב. בדיוק הפוך ממשולש הופכי שם נדגיש את החלק התחתון.  וכמובן שלא נשכח להדגיש את המותן הצרה שלך. קצרות יחסית. קרובות לגוף וצמודות. בעלות צבע עז או הדפסים. שרוולים נפוחים, הדפסי פסים לרוחב (אם יש חזה גדול אז הדפסים לאורך).גזרה מתרחבת או גזרת A. נעדיף שמלות עם שרוולים. ז’קט קצר מסתיים באזור המותן או ארוך שעובר את האגן.הדגשה של אזור הכתפיים באמצעות כריות. בגזרה ישרה או מתרחבת למתן אשליה שהאגן צר יותר ולהאריך את הרגליים.חצאיות בגזרת A. 
מלבן נעדיף לבחור בגדים שייצרו קימורים באמצעות הבגדים מכיוון שמבנה הגוף יחסית ישר. חולצות שמדגישות מותן כמו בשעון חול. שמלות שמדגישות מותן עם קפלים באזור החזה. מחויטים באורך המותן שתפורים עם מתפרים בצדדים ליצור מראה של מותניים.סקיני בגזרה גבוהה או נמוכה. כיסים אחוריים גדולים.מתרחבות ומלאות, חצאית עיפרון בגזרה גבוהה. 
משולש הפוךנמשוך תשומת לב לחלק התחתון של הגוף על פני החלק העליון. נבחר בגדים עם צבעים עזים או הדפסים בחלק התחתון. שימוש בצבעים כהים בפלג גוף עליון. פתח vמומלץ. יש להימנע מהדפסים ומלמלות.יש להימנע מגופיות. שמלות בגזרה מתרחבת – צמודה בחלק עליון ומתרחבת בחלק תחתון. ג׳קטים צמודים לגוף, מחויטים, עד לאורך המותן. מכנסיים עם נפח או מכנסיים עם כיסים. עדיפות למכנסיים עם הדפס או בצבע עז.  חצאיות בגזרת A. חצאיות בלון וחצאיות מלאות. 
עיגול נבחר בגדים שייצרו אורך לגוף ויטשטשו את אזור הבטן. הסבת תשומת הלב כלפי החלק העליון של הגוף. חולצות בגזרות גדולות שרחוקות מהגוף גזרת loosטוניקות ומחשופים v או u, הדפסים גדולים ופסים לכיוון האורך. חשוב ללבוש את החולצות מחוץ למכנס.גזרת אמפייר וגזרת מעטפת. זקטים מחויטים בגזרת פרינסס שנותן אשליה של גוף צר יותר.מכנסיים בגזרה ישרה או מתרחבת.חצאיות ישרות או בגזרת Aעדיף באורך הברך. 

קולקציית בוטיק דריה לפי מבני גוף:

אני רוצה להציג לכן כמה בגדים מקולקציית הקיץ שלי וכיצד ניתן להתאים בהתאם למבנה הגוף. כמובן שאני לא מציגה כאן את כל הדוגמאות והאפשרויות אלא רק שלוש בחירות לכל מבנה גוף. ניתן להתקשר אליי אם אתן רוצות ייעוץ ספציפי ושלל התאמות מתוך הקולקציה או בכלל. 

שעון חול:

אוברול קלואי המהמם שמגיע במגוון צבעים מבליט את החלקים הטובים בצורה מושלמת ובעיקר את קו המותן

חולצת מעטפת נור – מסתיימת באזור קו המותן עם קשירה שמדגישה את האזור ומחמיאה לו.

ג׳קט גולדי ו-מכנס גולדי – ג׳קט שצמוד במקומות המדויקים למבנה גוף שעון חול עם מכנס ישר וצמוד באזור הירכיים

משולש:

שמלת פלור עם שרוולים קצרים מתמקדת באזור העליון של הגוף ומתרחבת בחלק התחתון

ג׳קט קצר סול כתום (מגיע במגוון צבעים) מסתיים באזור המותן. מכנס ארוך ומתרחב למתן אשלייה של מותן צרה יותר 

חולצת אסיה שמדגישה את החלק העליון של הגוף ו-מכנס קורל המהמם שמדגיש את המותן ומטשטש את האגן

מלבן:

אוברול רוזי מייצר קימורים בגוף ומדגיש את המותן באמצעות חגורה אופנתית 

שמלת סאטן ליבי מושלמת למבנה גוף מלבני מבליטה את המותן ואת החזה

אוברול אנה מייצר מראה גבוה. החלק העליון מטשטש את המבנה הישר של הגוף באמצעות חלק אחורי מעניין וארוך יותר של החולצה

משולש הפוך:

שמלת ארבל היא בגזרה מתרחבת, צמודה בחלק העליון הצר וממקדת את תשומת הלב בחלק התחתון 

חליפת סילא שמרחיבה את החלק גוף התחתון ונותנת לו מראה פרופורציונלי ביחס לפלג גוף עליון

מכנס סהרה עם נפח מחמיא בחלק התחתון

עיגול:

טוב האוברול שתפור על מבנה גוף עגול הוא אוברול אוריה בחום או בשחור שמטשטש את כל אזור הבטן. הוא מרוחק מהגוף בגזרה משוחררת 

ג׳קט גולדי המהמם בגזרת פרינסס שנותן אשליה של גוף צר יותר

חולצת ליב בגזרה מעולה שמטשטשת את אזור הבטן ומתרחקת מהגוף. 

כמו שאמרתי, יש מלא שילובים והרבה אפשרויות לכל מבנה גוף. החכמה היא לבחור מספר פרטי מפתח ובאמצעות השילובים לבנות מלתחה שלמה שתחמיא למבנה הגוף. אני עוד ארחיב על כך בהמשך בבלוג על קפסולה. כמובן נדבר גם על התאמה לפי צבע עור וגוון שיער. הכל בסופו של דבר צריך להתחבר למלתחה אחת שתפורה למידותייך. 

תכתבו לי בתגובות אם אתן מתחברות, מה עובד לכן בהלבשה לפי מבנה גוף. אהבתן שתפו את הבלוג ועקבו אחריי גם באינסטגרם.

נשיקות – סיוון מבוטיק דריה.  

Share:

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn